Wij brengen leegstaande panden tot leven

Stichting Leegstand Oplossers Amsterdam (LOLA) is een leegstandbeheerder die er is voor stad, pand en buurt. Een pand moet onderhouden worden en, belangrijker misschien nog wel, geleefd worden. Wij laten zien dat het mogelijk is om een leegstaand gebouw tot leven te laten komen op een verantwoorde, inclusieve en toekomstgerichte manier. Wij trekken de buurt het gebouw in. Zo wordt een leegstaand gebouw een plek waar expermiment mogelijk is, waar gemaakt wordt, verbonden wordt en waar ruimte geboden wordt aan maatschappelijk initiatief.

De mensen staan voorop bij LOLA. Dat de stad van de bewoners blijft. Dat mensen zich verbonden voelen met de ruimte, de gebouwen en de ontwikkeling van hun leefomgeving. 

De aanpak van LOLA is uniek. Nergens anders worden zo effectief verbindingen gelegd tussen leegstandsbeheer, maatschappelijk initiatief, gebiedsontwikkeling, de buurt, kunst en ondernemerschap. Er zijn weinig partijen beter in staat om lokale gemeenschappen te verbinden aan toekomstige gebiedsontwikkelingen. Op deze manier doen we aan inclusieve en innovatieve placemaking.

LOLA is opgericht om te concurreren met anti-kraakbureaus en een maatschappelijke invulling van leegstand te bepleiten.  De afgelopen jaren hebben we vijftien maatschappelijke en creatieve broedplaatsen gerealiseerd in leegstaand vastgoed in Amsterdam en omstreken.  

  • Manifest

Organisatie

Simon van Dommelen

Directeur simon@leegstandoplossers.nl

Annelies Verhelst

Kwartiermaker Lola Luid hallo@lolaluid.nl

Emilie Kröner

Lou Oudenoord hallo@lououdenoord.nl

Larreeny Valdink

Kwartiermaker Hettenheuvelweg/Paasheuvelweg 8 larreeny@lolabae.nl

Andrea Bijen

Kwartiermaker Lola Luid hallo@lolaluid.nl

Reanchello

Technisch beheer Bae reanchello@lolabae.nl

Eunice Weerwind

Kwartiermaker Altre E.weerwind@altre.nl

Yves Saïdi

Kwartiermaker Paasheuvelweg 8 yves@lolabae.nl

Marileen Fabels

VONKindewijk hallo@vonkindwijk.nl

Rachel Tokromo

Mama Bae rachel@lolabae.nl

Arjan van Ruyven

Kwartiermaker LolaBuitenpost info@lolabuitenpost.nl

Sharon Amritpersad

Kwartiermaker Paasheuvelweg 6 sharon@lolabae.nl

Bart van Heesch

Lou Oudenoord hallo@lououdenoord.nl

Alex Benton

Kwartiermaker Paasheuvelweg 6 alex@lolabae.nl

Shammah Brempong

Kwartiermaker Altre s.brempong@altre.nl

Laila Bakker

Lou Oudenoord laila@lououdenoord.nl

Lieke Thesingh

Voorzitter

Nienke en Tobias

Kwartiermakers & Horeca VONK hallo@vonkindewijk.nl

Samantha Everduim

Kwartiermaker Altre s.everduim@starwell.nl

Jaap Draaisma

Bestuurslid

Suzan Huppes

Algemeen medewerker suzan@leegstandoplossers.nl

Julian Bos

Kwartiermaker Altre j.bos@altre.nl

Bryan van Veenschoten

Kwartiermaker Cultuurdom bryan@cultuurdome.nl

Merijn Foet

Financiën & Administratie

Nicole Steiner

Financiën & Administratie

Hayet de Vries Benkacem

Financiën & Administratie

Angelo Bromet

Secretaris

LOLA staat altijd open voor nieuwe projecten. Een oplossing nodig voor leegstand? Wij denken graag mee!

Neem contact op

Downloads

Jaarverslag 2020